Kapesníček do saka je stylový doplněk, který dodá vašemu obleku šmrnc. Nemusíte ho nosit jen při výjimečných příležitostech.

I při běžné procházce nebo při návštěvě kavárny působí elegantně a stylově. Kapesníček v saku není nutné nosit jen společně s kravatou. Klidně můžete mít džíny, sako bez kravaty a kapesníček v saku bude působit ležérně elegantně.

jedna z univerzálních rad zní, že bílou klasikou nic nezkazíte.

Pokud jste se rozhodli pro koupi kapesníčku do saka a jste v jeho nošení začátečníci nebo si prostě jenom nevíte rady jakou barvu zvolit k jaké kravatě nebo košili a neradi byste byli ve společnosti za módního vyvrhele, jedna z univerzálních rad zní, že bílou klasikou nic nezkazíte.

Pokud je pro vás bílá barva moc nudná nebo už jste se otrkali a chcete se posunout dál, máme pro vás dobrou zprávu. Kapesníček můžete ladit s barvou kravaty (ale v tom případě se už musíte cítit velmi silní v kramflecích, protože ladit kapesníček s kravatou se obecně nedoporučuje). Nebo s barvou košile. Nebo barvou doplňků vaší partnerky nebo partnera. Nebo s barvou bot. Nebo s čímkoliv jiným. Občas můžete narazit i na radu, že čím máte odlišnější vzor a barvu kapesníčku od všeho ostatního, tím lépe. Takže se nemusíte bát ani pestrobarevných vzorů, ba právě naopak, tyto vzory dokáží oživit třeba i jinak nudný oblek.

Pokud bychom však nějaká pravidla hledali, tak snad jen dvě, která bývají uváděna velmi často. Takové hlavní pravidlo, které se obecně udává je to, že kapesníček by neměl být ze stejné látky a se stejným vzorem jako kravata (přestože můžete v obchodech narazit na sady kravata + kapesníček ve stejné barvě se stejným vzorem, tak pokud neudáváte módní trendy,raději se těmto sadám vyhněte). Druhé pravidlo je také jednoduché. Pokud už máte pestrobarevnou vzorovanou kravatu, měl by kapesníček být už s jednodušším vzorem a méně extravagantní než kravata.

Author admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *